ThE MoSt TeRrIfYiNg ImAgEs ArE ThE OnEs ThAt ArE ReAL..!!

Milla Jovovich

30. července 2008 v 20:31 |  Resident Evil
Milla Jovovichová
Narodila se jako Milla Nataša Jovovich 17. prosince 1975 v ukrajinském hlavním městě Kyjevě. Když jí bylo pět let, rodina emigrovala do USA. Její ambiciózní rodiče - otec srbský lékař z Bělehradu a především matka - slavná ruská herečka Gallina Loginová jí přivedli do světa showbussinesu už jako devítiletou holčičku - tehdy zahájila svou úspěšnou kariéru modelky a zároveň s ní matka začala obcházet filmové konkurzy. Získala první role v dětských filmech, ve dvanácti se stala nejmladší modelkou na titulní straně amerického časopisu.

Světoznámou se stala hlavní rolí v teenagerském romantickém filmu "Návrat do modré laguny" z roku 1991, v době uvedení filmu jí bylo patnáct let. Poté se její sláva přesunula znovu především do módní oblasti, jako herečka hrála především v méně významných filmech a rolích. Zásadním pro ni bylo setkání s populárním a podivínským francouzským režisérem Lucem Bessonem, kterého si v prosinci 1997 vzala. Vdaná už byla předtím krátce v roce 1993, její druhé manželství vydrželo pouze dva roky.

Právě Luc Besson ji obsadil do hlavních rolí jejích zatím nejvýznamnějších filmů - "Pátého elementu" (1997) a "Johanky z Arku" z roku 1999. Poté účinkovala mj. ve filmu "The Million Dollar Hotel" (2000) a komedii "Zoolander" (2001). Kromě profesí herečky a modelky se věnuje i zpěvu, zpívala v kapele a vydala své sólové autorské album "The Divine Comedy". Jako modelka se stala tváří kosmetické firmy L´Oreal, modelkou Calvina Kleina a byla na obálkách více než stovky světových magazínů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.