ThE MoSt TeRrIfYiNg ImAgEs ArE ThE OnEs ThAt ArE ReAL..!!

O Elizabeth Bathory

8. srpna 2008 v 10:52 |  Bathory
Elizabeth Bathory (v maďarštině Erzsébet) se narodila asi 7.srpna 1560 a zemřela 21.srpna 1614. Je známá pod přezdívkou Čachtická paní. Pocházela z bohatého, ale zvláštního rodu. Rod Bathoryů byl v okolí znám svými výstřednostmi. Mnoho členů rodiny mělo sklony k tyranii i sexuálním zvrácenostem. Elizabeth prý často navštěvovala svou bisexuální tetu Klaru a oddávaly se sexuálním hrátkám. Jeden její strýc byl považován za uctívače ďábla, jiný zas za pomatence a úchyla. Elizabeth však prý byla vzdělaná a hovořila několika jazyky.

Roku 1575 se provdala za Ferencze Nádašdyho (1555-1604), který měl několik významných funkcí. Vzal si její jméno a ona si tedy své nechala. Narodilo se jim 5 dětí, 2 z nich zemřely v dětství. Manžel často odjížděl do válek, protože byl kapitánem uherských vojsk. Znuděná Elizabeth si mezitím užívala s milenci a se svou služebnou Dorkou se začala zajímat o okultismus. Později našla zalíbení v sadistickém týrání svých mladých služebných. Založila dokonce i dívčí školu, kde přijímala mladé dívky aby měla dostatek obětí. Po Ferenczově smrti začal opravdový teror. Dívky prý týrala hořícími svíčkami, rozpáleným železem, píchala jehlicemi pod nehty apod. Také se říká, že mnoha z nim podřezala žíly a když vykrvácely koupala se v jejich krvi. Jiné prameny zas tvrdí, že toto tvrzení je už přehnané. Dodnes se ani neví, kolik obětí jí prošlo pod rukama. Mohlo jít o 20 ale i 200 obětí, zdroje se v tomto rozcházejí.

Časem se hraběnka stávala neopatrnou. O mučení na jejím hradě v Čachticích se začalo mluvit nejen po okolí, ale i v nejvyšších maďarských kruzích. V prosinci roku 1610 vyslalo císařství hraběte Thurza (Elizabetina bratrance), aby hrad prozkoumal. Vojáci našli přímo v hlavních místnostech pobodaná mrtvá děvčata, dalších 50 těl bylo pod zámkem a podařilo se jim zachránit pár přeživších, které Elizabeth věznila v podzemních kobkách.

Hned v lednu 1611 začal soud. Údajně měla mít 3 pomocníky-Ján Ujvári byl popraven, Ilona Joo upálena, pouze Katarinu Beneckou propustili kvůli nedostatku důkazů.

Hraběnku samotnou odsoudili k doživotnímu domácímu vězení na jejím hradě, kde byla zazděna a dostávala jen malé příděly potravin. Zemřela o 3 roky později.

Nikdy se nedozvíme, zda Bathory byla opravdu tak krvelačná nebo jestli šlo o spiknutí šlechticů, kteří záviděli jejímu rodu bohatství a toužili po jejich majetku. Legenda však žije dál.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes ???

Pondelí 22.1% (25)
Uterý 15% (17)
Středa 7.1% (8)
Čtvrtek 17.7% (20)
Pátek 10.6% (12)
Sobota-Neděle 27.4% (31)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.